Uzm. Psk. Dan. Tuğçe GÜNDÜZ

Tuğçe Gündüz, Samsun’da doğmuş, ilk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamlamıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans Programının ardından İzmir, Samsun ve İstanbul’da çeşitli özel okullarda meslek hayatını sürdürmüştür.

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde psikolojik danışmanlık görevini sürdürürken Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Tezli Yüksek Lisans Programını ve Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Zekalılar & Yetenekliler Eğitmenliği Tezli Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. 7 yıl boyunca çalıştığı özel okullarda üstün potansiyelli öğrencilerle çalışmış, 3 yıl üstün potansiyelli öğrencilere yönelik hazırlanmış olan sosyal duygusal gelişim programının koordinatörlüğünü yürütmüştür.  2 yıldır özel yetenekli çocuklara ve ailelere yönelik seanslar vermektedir.

Meslek hayatı boyunca Aile Danışmanlığı, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Objektif Testler Uygulayıcı , Masal Terapisi, Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama, Pass Teorisi, Terapötik Kartlar Eğitimi, Moxo Dikkat Performans Testi Uygulayıcı, Türkçe PREP Uygulayıcı, Attentioner ile Dikkatimi Topluyorum Eğitimlerini tamamlamıştır.

7 yıldır Hayal Gücüne Yolculuk Derneği’nin Destination Imagination Türkiye ekibinde appraiser olarak yer almaktadır.

Kurucusu olduğu Tuğçe Gündüz Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ergen danışmanlığı, oyun terapisi, özel yetenekli çocuklar özelleştirilmiş program,özel yetenekli çocukların ailelerine danışmanlık, her çocuğa yönelik atölyeler düzenlemektedir.